Hola hola, škola volá!

Publikováno: 11. 8. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Hola hola, škola volá!
© Foto: Kristina Křížková

I přes to, že máme teprve začátek srpna, rodiče dětí školou povinných už se setkávají s problémem financování školních potřeb. Nejčastěji rodiče řeší nástup do první třídy. Jen základní výbava pro prvňáčka je vyjde na tři tisíce korun a více. Základní školy kladou stále vyšší a vyšší požadavky na celkové vybavení dětí při jejich nástupu.

S rodiči, se kterými spolupracuji, řešíme jak zajistit dítěti všechny potřebné pomůcky včas. Vzhledem k vyšším částkám, které je nutné za pomůcky zaplatit, je to velmi náročné. Rodiny, jež jsou ve špatné finanční situaci, se na to musí předem připravit. Už o prázdninách s rodiči procházíme domácí rozpočet a snažíme se stanovit částku, kterou budou pravidelně odkládat stranou, aby to v době nástupu do školy nebyl pro rodinu příliš velký finanční šok.

Nevěšte hlavu! Není nutné nakoupit všechny školní potřeby najednou. Na začátku září je nutné pořídit batoh, sešity a penál. Ostatní pomůcky mohou počkat do poloviny září. Dojde-li na to, je dobré se domluvit s třídní učitelkou či učitelem dítěte na začátku roku, aby byli s celou situací obeznámeni a komunikace se školou byla zajištěna.

Rodičům někdy připadá celá situace velice náročná, nejen finančně, a proto se právě v tomto období v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi věnujeme právě přípravě na nástup do školy. Jak prvňáčků, tak i starších dětí. Mnohdy v rodinách do školy v září půjdou dvě a více dětí.

Jste v tíživé životní situaci a řešíte obdobný problém? Můžete se obrátit na naše pracovnice:
- Kristina Křížková, tel.: 770 101 141
- Klára Kaliničová, tel.: 778 442 541
- Jindřiška Mašatová, tel.: 775 495 994
Adresa kanceláře: Příční 635, 357 35 Chodov

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi jsou poskytovány v rámci projektu „Sociální služby pro Chodov“ CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003162, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.
Autor: Kristina Křížková, Aktivizační pracovnice, Chodov

Související články