Dluhový poradce / dluhová poradkyně  pro AŠ

Dluhový poradce / dluhová poradkyně pro AŠ

Tento inzerát je neaktivní.

Jak to u nás chodí
Práci chceme dělat poctivě, protože věříme, že má smysl. Nepotřebujeme k tomu však píchačky, ani přísného šéfa. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit vaší rodinné situaci a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků. Potřebnou podporu zajišťujeme pracovníkům technickým vybavením, supervizí, individuálními konzultacemi. Vaším úkolem bude mapování finančních závazků, zjišťování příčin zadlužení či předlužení, dále zvyšování kompetencí klienta a pomáhání v obraně proti nezákonnému jednání věřitelů. To vše přímo ve věznicích a v terénu.

Co budete dělat:
  • vyhledávat a spolupracovat klienty - lidmi, kteří se dostali do svízelné životní situace, zadlužili se a potřebují vaši pomoc
  • informovat klienty o podmínkách dluhového poradenství a to jak v poradně v Aši, tak v terénu
  • společně s klientem budete realizovat individuální plán a dluhové poradenství
  • vysvětlovat, doprovázet, objasňovat práva a povinnosti a pomáhat v komunikaci s úřady, exekutory, věřiteli...
Budete pracovat sami na sobě:
  • účastnit  se klientských porad
  • vzdělávání
  • kazuistických supervizí, individuálních konzultací s metodikem služeb
  • složité případy budete konzultovat s právníky apod.
Co od Vás budeme potřebovat
  • ideálně VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle zákona o sociálních službách nebo VŠ vzdělání humanitního, ekonomického či právnického směru
  • ochotu pracovat v dluhové poradně, případně v terénu na Ašsku
  • samostatnost, nasazení, časovou flexibilitu
  • především však pokročilou orientaci v dluhové problematice, znalost insolvencí, exekucí atd.
  • řidičský průkaz sk.B
Navíc uvítáme:
  • praxi v sociální oblasti
  • uživatelskou znalost práce na PC

Co Vám nabízíme
  • nástupní plat od 25.000,- Kč, po zkušební době osobní hodnocení
  • 5 týdnů dovolené
  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • podporu v podobě supervize
  • spolupráce v týmu lidí, kteří mají zkušenosti a rádi se o ně podělí

Nástup do zaměstnání: březen 2023

Výše úvazku: plný

Kontakt: Strukturovaný životopis, motivační dopis a případné otázky pošlete nejlépe hned na adresu lenka.doleckova@clovekvtisni.cz  nebo Veronika.kurincova@clovekvtisni.cz  Výběrové řízení se bude konat v Chebu. Nezapomeňte uvést kontaktní telefon, na kterém Vás zastihneme.

Více o aktivitách organizace Člověk v tísni, o. p. s. na poli sociální integrace a v dalších oblastech najdete na www.clovekvtisni.cz