Pracovník/pracovnice podpory vzdělávání Plzeň

Pracovník/pracovnice podpory vzdělávání Plzeň

Záleží vám na dětech a umíte to s nimi? Máte zájem podílet se na zlepšování jejich školního prospěchu? Jste motivován/a pracovat s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí, chcete se podílet na zlepšení jejich domácí přípravy do školy a pracovat na celkovém přístupu ke vzdělání v jejich rodině?
Ve vzdělávání podporujeme děti a jejich rodiny individuálně (přímo v domácnosti dítěte) i skupinově (školní klub, volnočasové aktivity). Na dosahování cílů spolupracujeme s dalšími odborníky (např. dětský psycholog, pracovníci PPP,…), a také i s dobrovolníky, jejichž podporu koordinujeme. Pomáháme i v komunikaci mezi rodiči a školou. Vedle školní přípravy pro děti připravujeme i další vzdělávací a volnočasové aktivity formou výletů, exkurzí, lektorování apod.
Část úvazku bude vedle práce s dětmi a jejich rodinami obnáší také koordinaci a podporu dobrovolníků a dobrovolnic napříč Plzeňským krajem. Náplní práce bude oslovování nových zájemců o dobrovolnictví, náborové aktivity, propojování dobrovolníků s rodinami dětí, podpora dobrovolníků v jejich činnosti aj. Organizace má vypracovanou koncepci práce s dobrovolníky, kterou bude náš nový kolega/kolegyně na této pozici spoluvytvářet. Díky spolupráci s dobrovolníky dokážeme podpořit mnohem větší počet dětí a jejich rodičů a podporovat jejich vzdělávací dráhu a tak i budoucí uplatnění na trhu práce i v celé společnosti.
Právě pro tuto práci hledáme do našeho týmu další posilu!


Jak to u nás chodí
Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit a není tak problém být naším zaměstnancem/zaměstnankyní a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovníků a pracovnic. Jsme si zároveň vědomi, že naši pracovníci/e potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.
 
Naším novým kolegou se může stát i čerstvý absolvent/ka - pokud je ochoten/na se učit.


Co od Vás budeme potřebovat
· vzdělání v humanitní oblasti (nejlépe pedagogické nebo sociální)
- organizační a komunikační dovednosti
· ochotu pracovat v terénu, přímo v domácnostech rodin, ochotu cestovat za klienty po lokalitě (ORP Domažlice)
· odhodlání prosazovat rovný přístup ve vzdělávání, silnou motivaci pro práci se sociálně znevýhodněnými lidmi
· potřebujeme „týmové hráče“ – kolegy a kolegyně, kteří rozvíjejí korektní vztahy a jsou psychickou oporou pro celý tým
· znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook, Microsoft Teams)
· samostatnost, pečlivost a trpělivost
· kladný vztah k očkování proti covid-19


Bylo by bezva, kdybyste navíc měli
· praxi v sociální oblasti nebo ve vzdělávání
· řidičský průkaz a možnost občasného využití vlastního automobilu


Co Vám nabízíme 
· 5 týdnů dovolené
· možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
· podporu v podobě supervize
· služební telefon a notebook
· nástupní plat 27–31 tis. hrubého (1,0 úvazek) v závislosti na kvalifikaci a zkušenosti. Po zapracování osobní ohodnocení.
· Komplexní odbornou podporu pro vaši práci


Nástup do zaměstnání: dle domluvy
Výše úvazku: dle dohody
Pracoviště: Plzeň
Kontakt: svůj strukturovaný životopis, motivační dopis (nutná podmínka! rozsah cca 1 normostrana) a případné otázky posílejte na jakub.palecek@clovekvtisni.cz
Více o aktivitách organizace Člověk v tísni, o. p. s. na poli sociální integrace a v dalších oblastech najdete na www.clovekvtisni.cz, resp. www.clovekvtisni.cz/plzen