Komiksový maratón se blíží!

Publikováno: 31. 8. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Komiksový maratón se blíží!
© Foto: Tomáš Princ

Uvažujete, že byste se přihlásili do letošního ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, nebo vás jen zajímá, na jakých principech vystavět dobrý komiksový příběh? Pak bychom Vás rádi pozvali na komiksový maratón, který se bude konat v pondělí 14. září v Pražském kreativním centru.

Účastníci maratónu se během odpoledne seznámí se základní teorií komiksu, pravidly pro tvorbu komiksového příběhu a sami si zkusí vlastní komiks vytvořit. Komiksovou dílnou je provedou zkušení komiksoví tvůrci Klára Smolíková a Jíři W. Procházka. Ti navíc pro zájemce na jaře natočili sérii výukových videí, které můžete sledovat na našem Youtube kanále

Kapacita Komiksového maratónu je 60 účastníků, každý z workshopů může navštívit max. 20 účastníků a účastnic.

  • 1. workshop, který proběhne od 14.00 do 15. 30, je pro věkově smíšenou skupinu (lektorka Klára Smolíková)
  • 2. workshop, který proběhne od 16.00 do 17.30, je určen pro žáky 1.  a 2. stupně (lektorka Klára Smolíková)
  • 3. workshop, který proběhne od 16.00 do 17.30, je určen pro žáky 2. stupně ZŠ a středních škol (lektor Jiří W. Procházka)

Přihlašovat na jednotlivé workshopy se můžete ZDE. Využijte jedinečnou příležitost konzultovat své práce s komiksovými tvůrci!

O letošním ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, jehož tématem je motto Pěstuj naději!, se více dozvíte ZDE

Lektoři komiksových workshopů:

Klára Smolíková

http://klarasmolikova.cz/kdo-je-klara-smolikova

Klára je spisovatelka, scénáristka a lektorka, vystudovala na Filosofické fakultě Karlovy Univerzity na katedrách estetiky a teorie kultury. Převážně publikuje dětské knihy jako například Knihožrouti, Spolka mě knihovna nebo Začarovaný Hvozd: Příběhy dětí z Končiny. Vydala už ale i knihu pro náctileté H.U.S. K publikacím pořádá semináře pro učitele nebo besedy na školách.

Jiří Walker Procházka

http://www.jwp-prochazka.cz/

Od roku 2016 působí jako spisovatel, lektor či scénárista na volné noze. Vedle psaní příběhů z žánrů a sci-fi či fanatsy jako je Ken Wood a válečné zvony Rhótů také píše detektivky jako Rédl – příběh člověka, který chtěl být čestný a nejnověji také dětské knihy a komiksy. Vydal také příručku pro učitele s názvem Vstupte do literárního doupěte. Mimo to také přednáší a pořádá workshopy.


Autor: Varianty

Související články