KOMPAKT

Publikováno: 26. 9. 2016 Doba čtení: 1 minuta
KOMPAKT
© Michala Sedláčková

Projekt KOMPAKT bude svými aktivitami od srpna 2016 po tři roky motivovat a podporovat mládež ve věku 15 až 26 let v Ústí nad Labem a okolí.

Projekt si klade za cíl zvyšovat osobnostní a profesní kompetence u mladých lidí ohrožených vícenásobnými riziky, a to tím, že vytvoří různorodou nabídku aktivit. Kromě individuální práce s mladými lidmi tedy budou v projektu realizovány skupinové aktivity jako exkurze, besedy a poznávací výlety, které mládeži umožní poznat a naučit se nové věci, poznat nová místa, získat nové zkušenosti, seznámit se s konkrétním povoláním apod. Kromě dlouhodobé práce s mládeží budou realizovány workshopy na školách zaměřené na problematiku vzdělávání, uplatnění na trhu práce či prevenci předlužení. Mladým bude též představena nově vzniklá možnost retrostipendií.

Člověk v tísni v rámci projektu KOMPAKT nezahálí a již v září proběhla první podpůrná skupina pro mládež zaměřená na osobnostní a profesní rozvoj. Skupina se bude scházet jednou za čtrnáct dní na pobočce v Matiční ulici. Na úvodním setkání se sešli celkem čtyři účastníci. Atmosféra se nesla v přátelském duchu. Na fotce můžeme vidět skupinu, jak pracuje na vytvoření svého erbu, což byla jedna ze seznamovacích aktivit, která měla na úvod trochu prolomit ledy, což se povedlo. Druhá podpůrná skupina pro mládež se začne scházet během října na pobočce v Předlicích.

S případnými dotazy k projektu KOMPAKT a retrostipendiím se můžete obracet na kariérní poradkyni Míšu Sedláčkovou, email: michala.sedlackova@clovekvtisni.cz a telefon 777 367 871.

Autor: Michala Sedláčková, kariérní poradkyně

Související články