Ústí individuální poradenství

Ústí nad Labem: Individuální poradenství

© Foto: Archiv ČvT

Základem individuální poradenství je služba Terénní programy. Posláním je vyhledávání, motivace, pomoc a podpora lidem v obtížné životní situaci, která je ohrožuje vyloučením nebo vylučuje z běžné společnosti. Směřuje k tomu, aby lidé dokázali obtížnou životní situaci rozpoznat, nalezli její řešení, dokázali ji řešit vlastními silami a lépe se orientovali ve svých právech a povinnostech.

Součástí služby není poskytování finančních prostředků nebo materiální podpory. Služba je bezplatná, spolupráce probíhá nejčastěji v přímo v domácnostech.

Cílem služby je zastavení zhoršování životní situace. Optimálním cílem je zlepšení sociálních dovedností, životní úrovně a spokojenosti.

Naši pracovníci nejčastěji řeší problémy související s bydlením, zaměstnáním, finanční situací, pomáhají při komunikaci s úřady apod.

terénní sociální práce

Terénní pracovníci dochází k lidem domů v domluveném čase, v pracovních dnech od 8:00 do 16:30 hodin. V případě potřeby lze využít kancelář pracovníka na níže uvedených adresách. Součástí služby jsou doprovody na úřady a do dalších institucí.

V Ústí nad Labem - centrum nás najdete na adrese Prokopa Diviše 1605/5, bez předchozího objednání každé úterý a čtvrtek od 10:00 do 12:00.

V Ústí nad Labem - Předlice nás najdete na adrese Hrbovická 335/60, bez předchozího objednání každé úterý od 9:00 do 12:00.

V Ústí nad Labem – Krásné Březno nás najdete na adrese Matiční 182, bez předchozího objednání každé úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00.

V Ústí nad Labem - Mojžíř nás najdete na adrese Jindřicha Plachty 183, bez předchozího objednání každé úterý a čtvrtek od 8:30 do 11:00 a od 12:00 do 14:30.

Kapacita: max. 20 klientů na 1 pracovníka, věk: 15 a více let
Celý text Méně textu

Jak dále pomáháme