Na podzim se budou dít věci....

Publikováno: 27. 9. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Na podzim se budou dít věci....
© Tereza Hajdúová

V projektu Transfer jsme se posunuli do další části našeho harmonogramu a můžeme tak mladým lidem nabídnout zajímavé věci týkající se trhu práce. Krom veletrhu práce, který se bude konat 4. 10. v Kulturním domě v Ústí nad Labem nabízíme exkurze, workshopy a taky rozličné kurzy. V dalších fázích projektu nás čekají také rekvalifikace a další aktivity. V podzimní nabídce je workshop a exkurze, které jsme společně s Krajskou hospodářskou komorou domluvili v Tonasu a Glencore. 

 

Dnes průmyslová zóna Tonaso, která se nachází v Neštěmicích, nabízí mnoho různých možností zaměstnání. Sídlí zde, více než 50 subjektů, podnikající v oblasti chemické výroby, skladování a distribuce pohonných hmot, strojírenské a stavební výroby, autodopravy a prodeje náhradních dílů, sběr použitých olejů pro jejich regeneraci a v mnoha dalších činnostech. Historická TOvárna NA Sodu, která vznikla roku 1905, má dlouhou historii, ale v roce 1991 až do dnes se ráz této průmyslové zóny mění. Tonaso holding se dnes zaměřuje na zvyšování kvality výrob a zaměřením na moderní technologie a mix komerčního a průmyslového využití území tzv. brownfieldu.

Dalším místem, které v rámci exkurze navštívíme, je bývalá Setuza, kterou dnes provozuje celosvětový Glencore. Společnost vyrábí a prodává zemědělské komodity. Zaměřujeme se především na kovy, minerály, energetické, zemědělské produkty, hutní místa, produkci ropy a zemědělská zařízení. Zabývá se také průmyslovými a obchodními aktivitami. V provoze v Ústí nad Labem se podíváme na celý proces lisování olejů až po naplnění do spotřebních obalů a řekneme si i něco o distribuci rostlinných jedlých olejů.

Na konci října také plánujeme oborově zaměřený workshop, kde se sejdou zaměstnavatelé z jednoho oboru, který naše účastníky nejvíce zajímá. V tuto chvíli to vypadá, že po exkurzích v provozech sáhneme do sociální sféry a navážeme tak spolupráci i s fakultou sociálně ekonomickou. Nabídneme tak přehled v oboru nejen lidem, kteří už práci hledají, ale i těm, kteří po absolvování studia budou nuceni se na trhu práce také zorientovat.

Pokud nestuduje, hledáte práci a je Vám od 15 do 29 let, tak toto je pro Vás ideální projekt, kde Vám nabídneme specifickou podporu, kterou potřebujete. Ozvěte se Tereze Hajdúové na facebooku: Transfer Ústí nad Labem nebo telefonicky 739 220 904 nebo taky na tereza.hajduova@clovekvtisni.cz.

Autor: Bc. Tereza Hajdúová, osobní poradce v projektu Transfer

Související články