Naši dárci přispěli v roce 2019 na pomoc doma i ve světě 170 milionů korun

Publikováno: 17. 7. 2020 Doba čtení: 3 minuty
Naši dárci přispěli v roce 2019 na pomoc doma i ve světě 170 milionů korun
© Foto: Člověk v tísni

O 20 milionů více než v předešlém roce přispělo 47 000 dárců z Česka na projekty Člověka v tísni. Díky jejich štědrosti jsme mohli pomáhat v chudých zemích Afriky a Asie, ale i doma v Česku. 

Pravidelné příspěvky členů Klubu přátel Člověka v tísni a sbírky Skutečná pomoc nám umožňují pomáhat rychle a efektivně

Ať už se lidé ocitli bez střechy nad hlavou kvůli povodním v Nepálu či kvůli etnickým nepokojům v Etiopii, byli jsme u toho. Díky pravidelným darům více než 21 300 členů Klubu přátel jsme mohli pomáhat lidem ve 26 zemích světa. Zasahujeme při humanitárních katastrofách a chráníme lidská práva. Posilujeme občanskou společnost v zemích s represivními režimy a podporujeme odvážné lidi v boji za svobodu a demokracii. 

Sbírka Skutečná pomoc nám umožňuje věnovat se dlouhodobé rozvojové spolupráci ve 12 zemích. Stejně jako 10 000 pravidelných dárců Skutečné pomoci věříme, že nejlepší lék na problémy chudých zemí spočívá v rozvíjení schopností místních lidí. Takto například zlepšujeme odolnost farmářů na Filipínách či pastevců v Mongolsku vůči extrémním projevům počasí. 

45 700 darovacích certifikátů se o Vánocích proměnilo ve skutečnou pomoc

Díky lidem, kteří druhým pod stromeček či sobě pro radost nakoupili přes 37 500 Skutečných dárků, jsme mohli pomáhat těm nejzranitelnějším rodinám v 11 chudých zemích Afriky a Asie. Naše pomoc mířila především rodinám ohroženým podvýživou či nedostatkem pitné vody, nezapomínali jsme však ani na zlepšování postavení žen a dívek ve společnosti. Skutečné dárky pomáhaly také v České republice, kde se například proměnily v první knížky pro děti ze sociálně ohrožených rodin nebo ve vzdělávací kurzy pro české pedagogy. 

Podpory se dostalo i naší práci v Česku či v Sýrii

České programy Člověka v tísni podporuje sbírka Lepší škola pro všechny. Díky darům na vzdělávací projekty tak můžeme doučovat děti, které nemají dostatečné zázemí v rodině. Také spolupracujeme s 3 800 školami, kde učitelům usnadňujeme výuku dějepisu či občanské výchovy. Přinášíme metodickou podporu i asistentům pedagoga a zasazujeme se tak o inkluzi na českých školách. 

Motto, že vzdělání je klíčem k lepší budoucnosti, nerazíme pouze v Česku. V Etiopii a Zambii stavíme a opravujeme školy v rámci projektu Postavme školu v Africe. Díky našim dárcům a českým školám, jsme loni podpořili vzdělávání dětí se speciálními potřebami i dětí s handicapem.

Češi v roce 2019 opět prokázali solidárnost a posílali dary na pomoc lidem v zemích zasažených humanitární krizí. Také díky jejich podpoře sbírek SOS Sýrie a Irák a SOS Ukrajina můžeme pokračovat v práci uprostřed válečných konfliktů. V minulém roce jsme také vyhlásili sbírku SOS Venezuela na pomoc zemi, kterou zasáhla hluboká humanitární i lidskoprávní krize. 

Díky platformě Slavíme velkoryse mohlo 51 lidí oslavit důležité chvilky svých životů trochu jinak. Místo toho, aby dostávali dárky, vybírali skrze Slavíme velkoryse příspěvky na projekty Člověka v tísni. 

Přečtěte si celou výroční zprávu Člověka v tísni za rok 2019.

Chcete podpořit naší práci? Staňte se pravidelným dárcem Klubu přátel Člověka v tísni či sbírky Skutečná pomoc. I desetikoruna denně dokáže zachraňovat životy a dávat naději, když je posílána pravidelně.

Autor: Člověk v tísni

Související články