Nevíte, jak na komiks? Podívejte se na krátká výuková videa

Publikováno: 28. 4. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Nevíte, jak na komiks? Podívejte se na krátká výuková videa
© Foto: varianty

Letošní ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět právě odstartoval. V průběhu měsíce května budeme publikovat sérii výukových videí pro 1. a 2. stupeň základních škol a střední školy. Chceme tak podpořit učitele, žáky i rodiče v nelehké situaci během distančního vzdělávání. Podívejte se na první dvě, která se věnují principům tvorby komiksového příběhu a historickým souvislostem komiksu.

Komiksová scénáristka a spisovatelka Klára Smolíková v prvním z videí věnovaných pravidlům pro tvorbu komiksového příběhu vysvětluje, jak se mluví v bublinách. Jakou roli hrají v komiksu barvy, jak se používají zvuky a jak pojmout jednotlivé sekvence? Podívejte se na video a dozvíte se mnohem víc!


Video je vhodné pro 1. stupeň základních škol 


K videu můžete využít výukový list "Komiksové motanice", který najdete na straně 38 v publikaci Jak vyzrát na komiks


Druhé výukové video, které natočil spisovatel Jiří Walker Procházka, se věnuje historii komiksu. Dozvíte se v něm něco o egyptských malbách, tapisériích v Bayeux, středověké iluminaci nebo prvním masově rozšířeném komiksu "Yellow Kid" z roku 1896.Video je vhodné pro 2. stupeň základních škol a střední školy


Přečtěte si další podrobnosti k letošnímu ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět na téma PĚSTUJ NADĚJI

Přispějte na SOS Česko
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Varianty

Související články