Nový kolega Martin začne pomáhat mladým lidem shánět práci

Publikováno: 1. 7. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Nový kolega Martin začne pomáhat mladým lidem shánět práci
© Barbora Musilová

Letošní rok přinesl naší chomutovské pobočce spoustu novinek. V červnu se náš tým rozrostl o nového kolegu, Martina Adama a my jsme ho vyzpovídali, abychom se o něm a jeho práci dozvěděli co nejvíce.

Martin má již zkušenosti s prací v sociální oblasti z přechozího zaměstnání. Absolvoval vyšší odbornou školu sociálního zaměření a naší pobočku měl možnost poznat z blízka již v rámci své praxe během studia. Bude mít na starosti nový projekt Transfer.

Koho se bude projekt Transfer týkat?

Mladých nezaměstnaných lidí ve věku od 15 do 30 let, kteří momentálně nestudují a mají potíže s nalezením zaměstnání.

Jaká je Tvá role v projektu?

Já jsem v projektu zapojený jako osobní poradce. To znamená, že mladí lidé za mnou budou docházet na individuální konzultace nebo skupinové semináře, během kterých se budeme snažit rozvíjet jejich dovednosti k uplatnění se na trhu práce. S každým vytvoříme individuální plán, šitý na míru jeho potřebám.

Co by takový individuální plán mohl obsahovat?

Na základě plánu zjistíme, o jaké zaměstnání by měl klient zájem, co mu k dosažení jeho cíle chybí a na čem by tedy mohl s mou podporou zapracovat. Probereme také možnost účasti v široké nabídce rekvalifikačních kurzů či přímo uplatnění se v zaměstnání.

Díky získaným informacím budu moci kontaktovat vhodného zaměstnavatele. Zároveň budou s mou podporou mladí lidé hledat zaměstnání i sami.

Jaké dovednosti plánuješ s lidmi trénovat?

Půjde například o psaní životopisů a motivačních dopisů, s čímž souvisí i základní práce s PC a vyhledávání na internetu. Chystám se trénovat na přijímací pohovory, připravit je na to, co je čeká. Mimo to se také budeme zaměřovat na znalosti Zákoníku práce, zejména práv a povinností jak zaměstnanců, tak zaměstnavatelů.

Chodíš i do terénu?

Já budu působit zejména v poradenském centru na pobočce Člověka v tísni, o.p.s., kde budou již zmiňované aktivity probíhat. Do terénu vyráží můj kolega Martin Slavík, který v projektu působí jako streetworker a se kterým úzce spolupracuji.

Co tě na tomto projektu nejvíce zaujalo?

Líbí se mi, že cílová skupina je široká, nejsme příliš limitováni tím, komu můžeme pomoci. Vzhledem k vysoké nezaměstnanosti v Ústeckém kraji jsem rád, že se tento projekt uskuteční. Mnoho absolventů ještě stále neví, v jakém oboru by se chtěli uplatnit. Mám možnost jim pomoci se seberealizací a nasměrováním.

Jak dlouho bude projekt probíhat?

Od června po dobu následujících tří let. Zájemci o službu se mohou zapojit v několika náběrových vlnách.

My Martinovi přejeme hodně úspěchů, a pokud by vás projekt zaujal, není nic jednoduššího než Martina Adama kontaktovat na jeho e-mailové adrese: martin.adam@clovekvtisni.cz, a on rád vaše případné dotazy zodpoví.  

 

 

Autor: Barbora Musilová, Koordinátorka služeb

Související články