O Vánocích se rozdalo více než 30 000 dárků. Nejvíc se prodalo kuřat a koz.

Publikováno: 5. 1. 2017 Doba čtení: 2 minuty
O Vánocích se rozdalo více než 30 000 dárků. Nejvíc se prodalo kuřat a koz.
© Foto: Tereza Inková

Ani letos Češi o Vánocích nezapomněli na ostatní a v e-shopu Člověka v tísni Skutečný dárek nakoupili více než 30 000 dárků. Pomůžou tak lidem jako je například paní Ean Yot (45) z Kambodži. Díky Skutečnému dárku si mohla pořídit chov slepic a vše, co je k němu potřeba a rozjet tak svůj malý podnik. „Pokud s prodejem uspěji tak, jak mám v plánu, za peníze nakoupím jídlo pro domácnost a školní pomůcky pro své dvě dcery. Díky chovu slepic získávám i účinné hnojivo na naše malé rýžové pole,“ usmívá se paní Ean.

Nejvíce se letos po stromeček rozdalo právě skutečných kuřat a také koz. Ty jsme těsně před Vánoci rozdávali nepálským rodinám, které v roce 2015 zasáhlo zemětřesení. Kozy pro místní představují zdroj obživy – dávají mléko, vlnu a kůzlata, které můžou rodiny prodat a získat tak příjem navíc.

Za šest let své existence pomohly Skutečné dárky nejen lidem v Kambodži a Nepálu, ale i v 14 dalších zemích včetně České republiky. Rozdali jsme na 6 000 veselých koz a kudrnatých ovcí a téměř 15 000 kusů drůbeže. Postavili jsme nebo opravili 133 zdrojů vody a 729 bioplynáren. Vybavili jsme 199 škol a zasadili 723 000 sazenic.

Skutečné dárky dělají radost nejen o Vánocích. Po celý rok si lze v e-shopu zakoupit skoro na 30 dárků – od kuřat a koz přes čisté ruce a bezpečný porod po školní pomůcky anebo třeba měsíc doučování.

POMÁHEJTE SE SKUTEČNÝM DÁRKEM - UDĚLEJTE RADOST JEŠTĚ DNES!

O Skutečném dárku

Skutecnydarek.cz je charitativní e-shop Člověka v tísni určený na podporu lidí v nejchudších zemích světa. Dárci v něm nakupují tištěné nebo elektronické certifikáty, které s věnováním darují pod stromeček svým blízkým. Nákupem certifikátu Skutečné kozy přispějí do programu OBŽIVA a za jejich dar je nakoupena například koza. Pokud je ale v dané chvíli prodáno příliš mnoho koz a je potřebnější nakoupit jiné prvky programu OBŽIVA, jako například ovce, zemědělské nářadí nebo sazenice stromů, nakoupí Člověk v tísni právě to, co je zrovna opravdu nejužitečnější. Podobně je tomu s programy ŠKOLY, ZDRAVÍ, VODA a VZDĚLÁNÍ V ČR. Detailní vysvětlení najdete zde.

#~gallery-1428~#

 

Autor: Štěpánka Pecháčková