Probuďte zájem mladých lidí o svět kolem sebe. I na středních odborných školách to jde, podívejte se!

Publikováno: 14. 7. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Probuďte zájem mladých lidí o svět kolem sebe. I na středních odborných školách to jde, podívejte se!
© Foto: Jan Hromadko

Poslechněte si zkušenosti Silvie Bártlové, pedagožky ze Střední odborné školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka a Martiny Feuersteinové z Gymnázia Na Zatlance v Praze se studentskými projekty podle metodiky Active Citizens. Pokud hledáte pro své studenty aktivity, které je povedou k samostatnému rozhodování a zájmu o společenské problémy, zapojte se do projektu 1Planet4All. Přihlašování je prodlouženo do 31. července!

Silvie Bártlová ze Střední odborné školy společného stravování Ostrava – Hrabůvka v krátkém videu popisuje, jak proběhl jejich projekt s názvem Gastronauti. Společně se svými žáky, kteří se připravují na profese kuchaře, číšníka, cukráře, nebo služeb v rámci cestovního ruchu, oslovili děti z pěstounských rodin a v rámci menších týmů jim předávali své dovednosti. Na závěr se sešli a během společného setkání si vzájemně uvařili a strávili příjemnou sobotu.

Podívejte se na video:


Martina Feuersteinová vede společně s kolegyní Romanou Bartůňkovou skupinu aktivních studentů na pražském Gymnáziu Na Zatlance. Skupinka, která si dala jméno Active Citizens podle metodiky, která stála u jejich zrodu, se schází pravidelně jednou týdně a společně plánuje, čemu se budou věnovat. Jejich dlouhodobým tématem je problematika klimatické změny.

Podívejte se na krátké video s Martinou Feuersteinovou nebo si přečtěte rozhovor s pedagožkami a studenty.

 

O projektu 1Planet4All

Projekt 1Planet4All vám poskytne dlouhodobou metodickou podporu pro rozvoj aktivního občanství u žáků se zaměřením na téma klimatické změny.

Co nabízíme?

Součástí projektu bude vzdělávací program pro učitele v metodice Active Citizens (AC) akreditovaný v rozsahu 72 hodin. Metodika Active Citizens byla v roce 2019 mezi finalisty ceny EDUína, která oceňuje inovace ve vzdělávání. Tento rok bude celý kurz tematicky zaměřen na klimatickou změnu a její řešení.

Dále nabízíme mentorskou podporu učitelům ze strany zkušených lektorů, projektové tvůrčí dílny pro studenty, veřejné debaty s odborníky a drobnou finanční podporu pro realizaci školních projektů.

Žáci zapojení do projektu v rámci projektového týmu musí být ve věku 15+.

  • Pokud jste již rozhodnuti, že do projektu jdete, stačí vyplnit stručnou přihlášku a zaslat alespoň ½ stránkový motivační dopis. Přihlašování prodlouženo do 31. července!!
  • Pokud vše ještě potřebujete probrat s kolegy a vedením školy, ale máte chuť do projektu vstoupit – dejte nám o tom vědět mailem (veronika.ambrozyova@clovekvtisni.cz)

Podívejte se na sestřih informačního webináře k projektu 1Planet4All, kterým vás provedou lektorky Veronika Endrštová a Veronika Ambrozyová.

---

Úvodní foto: Jan Hromádko

Autor: Varianty

Související články