Reportáž z pracovního veletrhu FSV UK
Publikováno: 21. 10. 2021 Doba čtení: 2 minutyPo dlouhé době jsme se s vámi mohli potkat tváří v tvář, tentokrát při příležitosti pracovního veletrhu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.
Jaké to bylo?
Naše personalistky se 20. října 2021 účastnily pracovního veletrhu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Studenty tak seznámily s možnostmi práce, dobrovolnictví a stáží v Člověku v Tísni a zodpovídaly mnoho dotazů. Nejčastěji se o možnosti pracovního uplatnění zajímali studenti z oboru Mezinárodních studií, Sociologie a politologie a v několika případech také z Mediálních studií.
,,Ve většině případů hledáme na obsazované pozice uchazeče, kteří již za sebou mají pracovní zkušenosti a jsou ve svém oboru odborníky. I přes to se najdou příležitosti pro kandidáty, kteří se chtějí v neziskovém sektoru uplatnit a mají zatím málo pracovních zkušeností“ říká jedna z personalistek.
Personalistky se často setkávaly s obecnými dotazy na možnosti pracovních pozic v organizaci a studenty zajímaly zejména možnosti stáží v organizaci. Někteří studenti měli zajímavé dotazy na aktuální události, které Člověk v tísni pořádá, například na mediální propagaci Milostivého léta, které umožňuje desítkám tisíc lidí vymanit se z dluhové pasti.
Další personalistka dodává: ,,Pro úspěch ve výběrovém řízení je pro nás podstatná také motivace, se kterou chtějí uchazeči práci vykonávat. Právě díky tomu je možnost navázání spolupráce možná skrz dobrovolnictví a stáže, které ze začátku probíhají neplacenou formou a časem lze navázat na spolupráci placenou. Já sama jsem začínala v Člověku v Tísni jako stážistka a po tři čtvrtě roce jsem dostala nabídku na plný úvazek.“
Jakub Zelený, Climate Change Advisor z Humanitárního a rozvojového oddělení, přednášel na veletrhu studentům o komunikaci změn klimatu. Studenti mohli díky přednášce nahlédnout pod pokličku problematiky a utvořit si názor na to, jak mohou o změnách klimatu vést diskuzi a jak může taková diskuze probíhat ve společnosti, která následně vede k celospolečenským změnám.
Děkujeme studentům za jejich zájem, zajímavé otázky i podporu našich aktivit.