Služby ČvT v časech koronaviru (Chomutov)

Publikováno: 19. 3. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Služby ČvT v časech koronaviru (Chomutov)
© Foto: archiv pracoviště

V návaznosti na opatření před šířením onemocnění COVID-19 přešly všechny služby ČvT do on-line či telefonické verze.

Služby Terénní programy a Resocializační a preventivní program aktuálně v lokalitách neposkytujeme. S rodinami a klienty jste v telefonickém spojení. Vedle rozpracovaných zakázek se všemi mapujeme celkovou socioekonomickou situaci v tomto mimořádném stavu karantény - zda není něco akutního, jak vše zvládají. Monitorujeme situaci v průběhu celého mimořádného stavu. Klientům budeme volat každý den, budeme zjišťovat aktuální situaci a poskytovat poradenství.


Služby doučování v rodinách, Předškolní kluby, Kariérní poradenství. V současné době se snažíme kontaktovat telefonicky všechny rodiny, s kterými máme navázanou spolupráci. Problémem je, že většina dětí však nemá přístup k internetu, tudíž jsou vysoce ohroženy v zanedbání učiva, jelikož se nemohou přihlásit na školní web a jiné online platformy. S dětmi, které potřebnou techniku mají, bude probíhat doučování skrze Skype, telefon. Po skončení této mimořádné situace budeme ihned pokračovat v doučování v již spolupracujících rodinách, vzhledem k situaci však počítáme s tím, že potřebnost doučování u dětí bude značně větší – s tímto stavem se budeme snažit škole i rodinám pomoci v rámci kapacit, kterými disponujeme.


Služba Dluhové poradenství. V současné době telefonicky kontaktujeme všechny naše klienty, jak současné tak i bývalé, abychom je poučili nejen o prevenci proti šíření onemocnění, ale zároveň, abychom s nimi řešili jejich finanční situaci. Preventivně budeme připravovat pro každého klienta individuální krizový plán, který by zahrnoval zmapování všech rizik, která vlivem nouzového stavu mohou nastat, jako např. snížení výplaty, výpověď ze zaměstnání, apod. a jejich řešení. Lidé, kteří budou chtít konzultovat svoji situaci z hlediska dluhů, se můžou obrátit na Help linku Člověka v tísni 774 392 950.

Další informace ZDE 


Autor: Člověk v tísni o. p. s. - pobočka Ústecký kraj

Související články