V předškolce jsou nově motivační pracovnice!

Publikováno: 5. 10. 2016 Doba čtení: 2 minuty
V předškolce jsou nově motivační pracovnice!
© ČvT archiv

Oproti předchozím období, kdy v předškolním klubu, pracovala jen pracovnice předškolního klubu, se nyní mezi kontakty objevily i motivační pracovnice pro práci s rodinou. Koho si pod tímto pojmem představit? 

 

 

V zájmu motivačních pracovnic je především spolupracovat s rodiči dětí, které navštěvují předškolní klub. Nejčastěji rodiče zajímá, jak nejlépe připravit děti na vstup na ZŠ, co by děti v určitém věku měly znát a umět, jak dítě zapsat do běžných mateřských škol, nebo na koho se obrátit v případě zdravotních či jiných problémů. A právě motivační pracovnice pomáhá rodičům najít správné odpovědi, nejen na tyto, ale i na spoustu dalších otázek. Oblastí a témat může být nespočet, záleží na tom, co konkrétně rodiče zajímá a v čem potřebují podpořit či poradit. Mimo jiné, jsou rodičům nápomocné např. k tomu, jak své dítě naučit správnému chování vůči ostatním, jak zvládnout osvojování důležitých hygienických návyků, nebo jak se stravovat zdravě.

Motivační pracovnice v předškolních klubech pořádají také různé skupinové aktivity, kde rodiče s dětmi mohou tvořit a vyrábět pomocí různých výtvarných technik, cvičit jógu za doprovodu relaxační hudby, nebo jen společně trávit čas, který si zpříjemní čtením pohádek či povídáním o předem domluveném tématu. V případě zájmu a po předchozí domluvě s rodiči, může motivační pracovnice do klubu pozvat externí odborníky, jako jsou např. logoped, zubař, dětský lékař, canisterapeut, hasiči, policie pracovnice z pedagogicko-psychologické poradny a mnoho dalších. Záleží pouze na domluvě o jaké téma by rodiče měli zájem. Možností je spousta a fantazii se meze nekladou.

Dále se motivační pracovnice účastní pedagogických porad mateřských škol, kde se s pedagogy vzájemně obohacují, inspirují a sdílí své zkušenosti.

Předškolní kluby při organizaci Člověk v tísni, o.p.s. ve městě Chomutov, se nacházejí dva. Jeden v centru města, druhý v prostorách MŠ na sídlišti Kamenná. V každém tomto klubu pracuje jedna pracovnice předškolního klubu a jedna motivační pracovnice pro práci s rodinou, která je v případě potřeby nápomocná v klubu i během dopoledne, kdy je klub otevřen.

Pokud máte zájem dozvědět se více, můžete kontaktovat jednotlivé motivační pracovnice, které Vám rády odpoví na Vaše otázky, na jejich telefonních číslech nebo emailech.

Barbora Macalová- 739320439, barbora.macalova@clovekvtisni.cz (PK Džanel v centru města)

Iva Gabrielova- 731690977, iva.gabrielova@clovekvtisni.cz (PK Človíček, sídliště Kamenná)

Autor: Iva Gabrielová, Barbora Macalová, Motivační pracovnice pro práci s rodinou

Související články