V boji proti pandemii koronaviru jsme podpořili více než 80 000 Etiopanů. Jsou mezi nimi ženy s dětmi, lidé s postižením i senioři

Publikováno: 25. 1. 2021 Doba čtení: 2 minuty
V boji proti pandemii koronaviru jsme podpořili více než 80 000 Etiopanů. Jsou mezi nimi ženy s dětmi, lidé s postižením i senioři
© Foto: Melikte Tadesse

I Etiopané se potýkají s pandemií COVID-19. Těm nejohroženějším obyvatelům pomáháme zmírnit její dopady, podporujeme tak například vnitřně vysídlené lidi nebo komunity, na jejichž území tito lidé přišli. Zlepšujeme hygienu a sanitaci ve zdravotnických zařízeních, snažíme se snižovat rizika přenosu viru a dodáváme nezbytné hygienické potřeby. Zároveň zvyšujeme informovanost o nemoci skrze osvětové kampaně a kampaně zaměřené na hygienu.

Ve zdravotnických zařízeních je potřeba minimalizovat riziko infekce nejen nemoci covid-19, ale také dalších infekčních onemocnění. Klíčová je fungující infrastruktura a vybavení. V osmi zdravotnických střediscích jsme proto zřídili nádrže na skladování vody, umyvadla a opravili jsme také latríny, abychom eliminovali riziko infekce a zdravotníci mohli pracovat v čistém prostředí. Do středisek, která jsou k dispozici pro více než 72 000 lidí jsme dodali hygienické balíčky, které obsahují mýdlo, dezinfekční gely na ruce, kanystry, mopy, kbelíky na vodu a dezinfekční roztoky.

Více než 9000 lidem jsme dodali kanystry, umyvadla, plastové kbelíky a mýdlo, abychom zvýšili úroveň hygieny a zamezili riziku infekce. Lidé, které jsme podpořili, byli pandemií nejvíce ohroženi a zároveň patří k těm nejchudším obyvatelům. Většinou se jedná o ženy s dětmi, rodiny, v nichž žije někdo s postižením nebo seniory.

V boji proti pandemii koronaviru jsme tak podpořili více než 80 000 Etiopanů.

„Doma nemám skoro nic a na práci už nestačím. Nemohu tak vydělávat peníze, takže tyto věci mi velmi pomohou,” říká sedmdesátiletá Birke Butu, která obdržela hygienický balíček. 

Klíčem je větší informovanost

V osmi etiopských okresech jsme také spustili osvětové kampaně, které se zaměřily na zdraví a hygienu. Vyškolili jsme přibližně 340 lidí, kteří pracují ve zdravotnickém sektoru jako pomocná síla. Ti teď mohou v cílových komunitách šířit osvětu a informace o nemoci COVID-19. V některých oblastech by se lidé k informacím jinak dostávali jen těžko. Takhle se potřebné informace dostanou přibližně k více než 72 000 lidí.  

Tato pomoc byla možná díky podpoře Agentury USAID pro poskytování humanitární pomoci v rámci projektu, který trval od srpna 2020 do konce ledna 2021.  

V Etiopii jsme pomáhali v boji s pandemií také díky dárcům, kteří podpořili svým darem sbírku SOS svět, členům Klubu přátel a lidem, kteří si zakoupili Skutečný dárek.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Člověk v tísni

Související články