Cesta k získání pracovního zařazení

Publikováno: 29. 3. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Cesta k získání pracovního zařazení
© Foto: Jarmila Fialová

V září loňského roku se mi dostal do rukou letáček, kde Karlovarský kraj nabízí mladým nezaměstnaným do devětadvaceti let pomoc při hledání práce. Jedná se o projekt "Nestůj a pojď", který pomáhá při orientaci na trhu práce, s rekvalifikací, přípravou na přijímací pohovory a podobně.

Vzpomněla jsem si na klienta Oldřicha z Rotavy. Pracoval na vedlejší pracovní poměr u Městského úřadu Rotava, ale dohodou mu byla smlouva ukončena k 8.6.2016. Byl na Úřadu práce v Kraslicích evidován jako uchazeč o zaměstnání. Vzhledem k tomu, že Oldřich není doučený na Středně odborném učilišti v Královském Poříčí jako zedník, předala jsem mu informace od poradkyně projektu. Díky projektu by mohl po dobu dvou let dokončit učiliště, kde by mu byl hrazen internát a doprava. Podmínkou je, že má řádně ukončen první ročník, klient však nemá žádné papíry a nepamatuje si.

Druhá možnost je, že může v projektu získat rekvalifikaci podle svých možností a zájmů. Tato možnost se mu více líbila. Rozmýšlel se mezi prací s pilou nebo řidičským průkazem na traktor a práci u hospodářských zvířat.

Když ho nabídka zaujala, domluvila jsem s pracovnicí z projektu „Nestůj a pojď“ společnou schůzku.

Oldřich byl do projektu po vstupním hovoru zařazen, absolvovat v Sokolově týdenní proškolení a poté absolvoval čtrnácti denní rekvalifikační program v Praze. Po úspěšném ukončení vzdělávacího programu rekvalifikačního kurzu získal „Osvědčení o rekvalifikaci“ a „Průkaz odborné kvalifikace“.

Odborná poradkyně z projektu „Nestůj a pojď“ byla klientovi po celou dobu nápomocna, a to i při hledání zaměstnání po ukončení kurzu. Oldřich je od 1.března 2017 zaměstnán u firmy Lesy České republiky v Kraslicích jako pomocný pracovník v lesnictví.

Služba Terénní programy je financovaná z prostředků Karlovarského kraje.

 

 

 

 

 

Autor: Jarmila Fialová, terénní pracovníce

Související články