Celý text Méně textu

Probíhající pomoc

Společná podpora pro obyvatele Moldavska ohrožené energetickou krizí

Společná podpora pro obyvatele Moldavska ohrožené energetickou krizí

Ceny zboží rostou, ale důchody a platy zůstávají pro mnoho Moldavanů velmi nízké. Energetická krize navíc negativně ovlivnila životní situaci velké části obyvatelstva. Lidé v Moldavsku si často nemohou dovolit koupit základní potraviny, jako je chleba a mléko, ani potřebné léky.
Člověk v tísni realizuje v Moldavsku projekt s názvem "Společná podpora pro obyvatele Moldavska ohrožené energetickou krizí". Cílem tohoto projektu je pomoci Moldavanům lépe se vyrovnat s krutou zimou. Čtyřicet tisíc domácností obdrží finanční pomoc, která jim pomůže přečkat mrazivou zimu. Projekt podpoří nejzranitelnější osoby tím, že jim poskytne topný materiál, jako je uhlí a dřevo.
Kromě toho bude přibližně pět tisíc lidí podpořeno prostřednictvím místních organizací a poskytovatelů sociálních služeb, jako jsou sociální jídelny připravující teplé obědy, organizace distribuující hygienické balíčky apod. Mezi ně bude rozděleno celkem 16 grantů. Tato sociální podpora bude zaměřena na seniory, zejména ty, kteří žijí sami, nízkopříjmové rodiny, rodiny s více dětmi a další znevýhodněné obyvatele.

Jak dále pomáháme