Středočeský kraj

Středočeský kraj

V Kladně působíme od roku 2000, kdy poprvé vyšli do terénu naši dva pracovníci. Postupně kolem nich vznikal tým lidí, který se stal základem naší oficiální pobočky.  Jádrem naší práce je pomoc lidem v tíživé životní situaci, velkou část naší energie věnujeme práci s dětmi a mladými lidmi. 

První pobočka vznikla v roce 2005 a sídlila ve Fibichově ulici v prostorách bývalé garáže. Dnes nás najdete v kladenské části Kročehlavy v ulici Kročehlavská 1311. Na začátku roku 2017 jsme otevřeli novou kancelář v Berouně.

Člověk v tísni ve středočeském kraji:

Kromě Kladna působíme na území Středočeského kraje také v Berouně a okolí (více ZDE) a Příbrami a okolí (více ZDE).

Podpora dětí

Pro děti ve věku od 3 do 5 let provozujeme předškolní klub V Domečku, který slouží jako příprava na přestup do běžného vzdělávacího systému. Pro děti školou povinné zprostředkováváme doučování, a to buď individuální - přímo v rodině, nebo skupinové - v kolektivu. Služba je postavena především na práci dobrovolníků, kteří pravidelně, jednou týdně na dvě vyučovací hodiny, dochází přímo do domácností rodin, které nás požádají o pomoc. Pro starší je pak určeno kariérní poradenství. Mimoto jsme také zřídili nízkoprahový klub Křižovatka, který nabízí různé aktivity, hry a workshopy.

Podpora dospělých

Podstatou naší práce je podpora lidí, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, ze které se nejsou schopni vlastními silami dostat. V rámci individuálního poradenství nabízíme pomoc při hledání bydlení, pracovního poradenství, komunikaci s úřady, aj. Rodinné poradenství se zaměřuje na poskytování komplexních služeb pro rodiny s dětmi, které pomohou řešit vztahové problémy, nepříznivé životní situace nebo zprostředkovat volnočasové aktivity. Kromě toho také nabízíme dluhové poradenství, s jehož pomocí se snažíme pomoci lidem z dluhových problémů.

O našich aktuálních programech se více dozvíte ZDE.


V roce 2020 finančně podpořilo město Kladno naši činnost na území města Kladna ve vzdělávacích i sociálních službách, konkrétně doučování dětí v rodinách, sociální službu v rodinách s dětmi (SAS) a nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Křižovatka v Kladně (NZDM) a OSP (odborné sociální poradenství).

V roce 2021 město Dobříš podpořilo naši činnost dluhového poradenství pro obyvatele města Dobříš a přilehlých obcí ve formě výpůjčky nebytových prostor za zvýhodněnou cenu.

 
Celý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Další