Online debata pro školy: Proměny veřejnoprávních médií

Publikováno: 20. 9. 2023 Doba čtení: 2 minuty
Online debata pro školy: Proměny veřejnoprávních médií
© Foto: ČTK

Zveme vás ke sledování online debaty pro školy s názvem Proměny veřejnoprávních médií ve čtvrtek 5. října od 10 hodin. Debatu pořádá vzdělávací program Jeden svět na školách (JSNS) ve spolupráci s Českou tiskovou kanceláří ku příležitosti jejího půlkulatého výročí (105 let) a výročí Českého rozhlasu (100 let) a České televize (70 let). Zaměří se právě na to, jakým způsobem se veřejnoprávní média v čase proměnila, jaká je jejich současná situace a jak ji vnímá nastupující mladá generace novinářů.   

Debatu můžete sledovat zde v článku, na webu JSNS.CZ, na Youtube kanálu České tiskové kanceláře a jejím Facebooku nebo na facebookové stránce JSNS. Využijte spolu s žáky a studenty příležitosti a pokládejte hostům otázky online, pomocí aplikace Sli.do, kterou naleznete zde pod živým vysíláním. 

Jaký je význam veřejnoprávních médií ve 21. století? Co trojici českých veřejnoprávních médií spojuje a v čem se liší? Jaká je jejich budoucnost? Čím jsou přitažlivá pro mladé novináře, kteří s nimi spojili svou dosavadní kariéru?

V první části se do panelové debaty zapojí ředitel zpravodajství a publicistiky ČT Petr Mrzena, šéfredaktorka zpravodajství ČRo Julie Stejskalová a šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

V druhé půli budou debatovat moderátorka zpravodajství ČT Jana Peroutková, moderátorka ČRo Pavlína Nečásková a politický zpravodaj ČTK Marek Opatrný.

Debata vzniká ve spolupráci s Českou tiskovou kanceláří a je součástí akce s názvem Četka učí o 105. Na okraj slavnostního otevření rekonstruovaného PressCentra ČTK v jejím sídle v Opletalově ulici se kromě panelové diskuse uskuteční také tři tematické workshopy pro studenty. Zabývat se budou například tím, jak pracuje fotoreportér tiskové agentury nebo co čeká reportéra, který informuje ze zahraničí, v čem spočívá práce válečného novináře, nebo jakým způsobem do žurnalistiky zasahují nástroje generativní umělé inteligence jako je ChatGPT. Tyto workshopy povedou zkušení novináři České tiskové kanceláře – šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch, fotoreportér Roman Vondrouš, vedoucí zahraniční redakce Stanislav Mundil, redaktorka Iveta Polochová, šéfredaktorka ČTK Radka Matesová Marková a šéfeditor Jan Ptáček.


Autor: JSNS

Související články