Přihlaste svou třídu na debatu: Téma uprchlictví z pohledu jednotlivce

Publikováno: 4. 5. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Přihlaste svou třídu na debatu: Téma uprchlictví z pohledu jednotlivce
© Foto: Vesna Evans

Někdo “vypadne” na pár vteřin, někdo na pár minut, ale jaké to je vypadnut z proudu běžného a bezpečného života, někdy i natrvalo? Téma uprchlictví stále vzbuzuje mnoho emocí. Je to téma komplexní, nesnadno uchopitelné. I proto, že někoho s touto zkušeností málokdo osobně zná. Osobní zkušenost přitom napomáhá překonávat strach z neznámého. Tým Programu migrace představí toto téma z pohledu jednotlivce, který musel právě jako uprchlík opustit svou rodnou zemi.

Zveme vás na online setkání s Vesnou Evans, která Vám povypráví svůj životní příběh a také odpoví na dotazy. Debata proběhne online 17. 5. 2021 od 10 hodin v rámci festivalu JEDEN SVĚT a je určena zejména a studentům SŠ a žákům 2. stupně ZŠ.

Na akci je nutné přihlášení, využijte prosím tento formulář: https://forms.office.com/r/SeKzvM6ePH

Vesna Evans se narodila v Sarajevu v roce 1982. V Praze žije od roku 1993, kam se svojí rodinou byla nucena odejít přes Srbsko z Bosny a Hercegoviny, kde v tu dobu probíhala válka. V Praze vystudovala obor Tvůrčí psaní na Vysoké škole Josefa Škvoreckého. V současnosti pracuje jako Mediální koordinátorka Centra pro lidská práva a demokracii při Člověku v tísni.

Vedle aktivit spojených s Člověkem v tísni a další dobrovolnické činnosti orientované například na pomoc uprchlíkům se věnuje rovněž literární tvorbě. V roce 2012 vyšla její novela Idioti 21. století, vydala také sbírku povídek Ani ve snu a v příštím roce plánuje vydání románu s autobiografickými prvky Sametový domov (nakladatelství Moba).

Debata je součástí projektu I am European: Migration Stories & Facts for the 21st Century financovaného z fondů EU v rámci programu DEAR.


Autor: Kristýna Brožová, Koordinátorka Programu Migrace

Související články