Darujte a pomozte obětem války na Ukrajině!

Publikováno: 10. 3. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Darujte a pomozte obětem války na Ukrajině!
© Wikipedia

Přímo v Ukrajině máme přes 60 našich zaměstnanců, kteří pomáhají v západní části země, ale i na východě, kde se intenzivně bojuje. Lidem dáváme vodu, jídlo, včetně dětské stravy, hygienické potřeby a vybavujeme centra pro vnitřní uprchlíky.

Z Česka posíláme obrovské vlaky naložené humanitární pomocí do Kyjeva i na východ země až na Donbas.

Pomáháme uprchlíkům na hranicích i v okolních zemích. V Česku naši sociální pracovníci pomáhají Ukrajincům téměř ve všech krajích. Zřídili jsme telefonickou infolinku v ukrajinském jazyce.

Pomáhejte s námi a přispějte do sbírky SOS Ukrajina:

Snadno můžete poslat svůj dar i bankovním převodem na č. ú. 93209320/0300. Tento účet je výhradně pro dary na pomoc obětem války na Ukrajině. Variabilní symbol netřeba. Po odeslání se prosím zaregistrujte zde a my Vám vystavíme potvrzení o jeho přijetí.

PŘEHLED POMOCI ČLOVĚKA V TÍSNI

Západ Ukrajiny

Vybavujeme narychlo zřizovaná ubytovací centra pro vnitřní uprchlíky ve venkovských oblastech lvovského a ivanofrankivského kraje, kamiony vozíme pomoc z Česka, distribuujeme potravinové a hygienické balíčky, lidem poskytujeme psychosociální I finanční podporu.

Východ Ukrajiny

Flexibilně reagujeme na potřeby měst a vesnic v celé východní části země včetně Donbasu, zásobujeme je vodou a potravinami. Jako první organizace jsme začali vozit humanitární pomoc po železnici až na východ do Dnipra a distribuujeme ji dále. Finančně podporujeme lokální pomáhající organizace i ohrožené skupiny lidí.

Česká republika

Sociální pracovníci asistují uprchlíkům téměř ve všech krajích, jsme součástí organizačních struktur a podílíme se na vzniku systémového řešení integrace příchozích Ukrajinců. Zřídili jsme telefonickou infolinku v ukrajinském jazyce. Finančně podporujeme pomáhající organizace.

Hraniční státy

V Moldavsku a v Rumunsku pomáháme zřizovat a vybavovat dočasné ubytovací capacity pro ukrajinské uprchlíky. Finančně podporujeme lokální organizace. Na Slovensku ve spolupráci s Človekem v ohrození pomáháme na hraničních přechodech I uvnitř země a s koordinací pomoci v ukrajinském Zakarpatí.

Aktuality sledujte na webu clovekvtisni.cz

Další

Pro více informací nás můžete kontaktovat zde.

Autor: Člověk v tísni

Související články