Reportáž ČRo: "Wifina se neseká, zkoušíme matematickýho krále." Člověk v tísni zajišťuje na Karlovarsku připojení k distanční výuce
Publikováno: 5. 11. 2020 Doba čtení: 1 minutaPřechod školní výuky do internetového prostředí znamená pro spoustu žáků velké komplikace. S připojením jim proto pomáhají dobrovolníci.
Notebook ani připojení k internetu nikdy neměli, nebyly totiž peníze ani potřeba. S přechodem školní výuky do online režimu se ale vše změnilo. Řeč je o sociálně slabých rodinách, které žijí ve vyloučených lokalitách v Karlovarském kraji. I tam totiž děti musí plnit povinnou školní docházku.
K tomu, aby se mohly online hodin účastnit, jim pomáhá například nezisková organizace Člověk v tísni. "Opravdu se nám hlásí mnohem více klientů, kteří by potřebovali vypůjčit techniku na dobu distanční výuky. A jakmile někdo nemá internet, není připojenej k distanční výuce, nemá notebook, tak je odříznutý od tohoto světa, nemůže se zúčastnit výuky, na kterou má v podstatě nárok," říká Barbora Vlachá z Člověka v tísni.
Kromě notebooků a potřebného vybavení rodinám organizace zařídila také dobrovolníky. Studenti a absolventi pedagogických škol pak školákům nabízí doučování.