Člověk v tísni Volná místa Koordinátor/ka vzdělávacích projektů

Koordinátor/ka vzdělávacích projektů

Typ pozice: Placená práce
Lokalita: Praha
Termín nástupu: únor 2017

Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni hledá

KOORDINÁTORA/KU VZDĚLÁVACÍCH PROJEKTŮ

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnujeme se lidským právům, moderním československým dějinám, mediálnímu vzdělávání a mnoha dalším tématům. Vyučujícím poskytujeme atraktivní formou audiovizuálních lekcí dokumentární filmy a metodické materiály dostupné online na našem portále jsns.cz. Školám nabízíme zajímavé vzdělávací projekty založené na moderních, zážitkových metodách a pomáháme jim vést žáky a studenty k větší občanské angažovanosti. Spolupracujeme s více než polovinou českých škol.

 

Náplň práce:

 • koordinace vzdělávacích projektů s tématikou lidských práv a občanské angažovanosti – spolupráce na přípravě konceptu projektů, pilotní testování, koordinace lektorů a expertů, komunikace s vyučujícími, tvorba komunikační strategie do škol, propagace projektu na webových stránkách a facebooku, spolupráce s mediálními experty na tvorbě PR atd.
 • příprava metodických materiálů (audiovizuálních lekcí a publikací) – koordinace expertní skupiny vyučujících, spolupráce s autory textů, grafickým studiem a korektorkami, umístění materiálů na web, spolupráce s tiskovou produkční, plán propagace a distribuce materiálů
 • organizace seminářů pro učitele, setkání a workshopů pro studenty – zajištění lektorů a hostů, příprava programu, nábor účastníků a komunikace s nimi, koordinace akce na místě
 • komunikace s projektovými partnery a donátory z ČR i zahraničí
 • evaluace a prezentace výstupů projektů donátorům, účast na konferencích apod.
 • psaní grantových žádostí, průběžných a závěrečných reportů

 

Požadujeme:

 • VŠ vzdělání
 • minimálně dva roky zkušeností s koordinací projektů
 • anglický jazyk slovem i písmem
 • znalost práce na PC (Excel, Word, Outlook)

 

Nabízíme:

 • participaci na jednom z největších vzdělávacích programů v ČR
 • zázemí stabilní neziskové organizace s nadnárodní působností
 • neformální prostředí, kde budete mít možnost přinášet vlastní nápady
 • tvořivou práci ve zkušeném a přátelském týmu
 • možnost dalšího vzdělávání a osobního rozvoje
 • služební telefon
 • 25 dnů dovolené
 • možnost využití dětského klubu pro děti od 2 let
 • práce v rozsahu 0,5-0,7 úvazku s možností budoucího zvýšení na plný úvazek
 • finanční ohodnocení mezi 25.-28.000,- Kč dle zkušeností kandidáta při plném úvazku

 

V případě zájmu o nabízenou pozici zašlete motivační dopis (max. 1 stránka), strukturovaný životopis (max. 2 stránky) a kontakty na nejméně tři osoby, které o Vás mohou podat reference, e-mailem na adresu lucie.rydvanova@clovekvtisni.cz do 20. 1. 2017. Ozveme se Vám nejpozději do 3 týdnů od uvedeného data. Vybrané uchazeče pozveme k osobnímu pohovoru.

 

Sdílejte nás:

Podpořte nás

Chci pomoci

Odběr novinek

Pomocí RSS

E-mailem

Kontakt

Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
E-mail: mail@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 400

Pro média
media@clovekvtisni.cz
Tel.: +420 222 350 811
Tel.: +420 777 787 943

Kontakt pro dárce
dary@clovekvtisni.cz
Tel.: 226 200 439

Další kontakty

O nás

Jak pomoci

Co děláme

Kde nás najdete

Naše další stránky

Rozvojovka

Předáváme informace o rozvojové pomoci a globálních problémech.

Pořádáme konference, vydáváme informační bulletin a pravidelné tématické přílohy v tisku, spolupracujeme s médii, odborníky i studenty, účastníme se hudebních festivalů s informačním stánkem, pořádáme výstavy, debaty, semináře a soutěže

http://www.rozvojovka.cz

Program Migrace

Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a tak přispívat k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

http://migration4media.net/

Varianty

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni nabízí více než deset let informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního (IKV) a globálního rozvojového vzdělávání (GRV).

Hlavní cíle programu Varianty:

 • Podpora inkluzivního prostředí a otevřeného klimatu ve školách.
 • Výchova ke globálního zodpovědnosti.

http://www.varianty.cz/index.php

NAMA . Výrobky z Namibie

Projekt NAMA podporuje chráněnou dílnu Karas Huisen Crafts na jihu Namibie. Dílna dává práci a obživu asi padesáti ženám a jejich rozvětveným rodinám a vyrábí produkty z tradičních afrických materiálů. Jejich prodejem v České republice pomáhá projekt NAMA svobodným matkám a pěstounkám dětí, jejichž rodiče zemřeli na AIDS, nalézt sílu postavit se na vlastní nohy.

http://www.nama.cz/

Skutečný dárek

Sbírku Skutečná pomoc jsme založili, abychom mohli systematicky a efektivně pomáhat v chudších zemích světa. Chudoba a s ní spojené problémy rozvojového světa totiž ročně zabijí více lidí než přírodní katastrofy a války dohromady. To se navíc odehrává na okraji mediálního zájmu.

http://www.skutecnydarek.cz/

Festival Jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, je v současnosti největším dokumentárním festivalem s tematikou lidských práv na světě.

http://www.jedensvet.cz

Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách je jedním z dlouhodobých projektů společnosti Člověk v tísni. Už dvanáct let přinášíme do škol dokumentární filmy a další audiovizuální materiály jako plnohodnotnou výukovou pomůcku.

Snažíme se současný svět a novodobou historii nejenom popisovat, ale především vykreslit v souvislostech.

http://www.jsns.cz/