Koordinátor/ka vzdělávacích projektů

JSNS.CZ, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni hledá

KOORDINÁTORA/KU VZDĚLÁVACÍCH PROJEKTŮ

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Věnujeme se lidským právům, moderním československým dějinám, mediálnímu vzdělávání a mnoha dalším tématům. Vyučujícím poskytujeme atraktivní formou audiovizuálních lekcí dokumentární filmy a metodické materiály dostupné online na našem portálu jsns.cz. Školám nabízíme zajímavé vzdělávací projekty založené na moderních, zážitkových metodách a pomáháme jim vést žáky a studenty k větší občanské angažovanosti. Spolupracujeme s více než polovinou českých škol. Více informací o jednotlivých projekt najdete na https://www.jsns.cz/.

Náplň práce:

  • koordinace vzdělávacích projektů s tématikou mediální gramotnosti, moderních československých dějin apod. – spolupráce na přípravě konceptu projektů, pilotní testování, koordinace lektorů a expertů, komunikace s vyučujícími, tvorba komunikační strategie do škol, propagace projektu na webových stránkách a facebooku, spolupráce s mediálními experty na tvorbě PR atd.
  • příprava metodických materiálů (audiovizuálních lekcí a publikací) – koordinace expertní skupiny vyučujících, spolupráce s autory textů, grafickým studiem a korektorkami, umístění materiálů na web, spolupráce s tiskovou produkční, plán propagace a distribuce materiálů
  • organizace seminářů pro učitele, setkání a workshopů pro studenty – zajištění lektorů a hostů, příprava programu, nábor účastníků a komunikace s nimi, koordinace akce na místě
  • komunikace s projektovými partnery a donátory z ČR i zahraničí
  • evaluace a prezentace výstupů projektů donátorům, účast na konferencích apod.
  • psaní grantových žádostí, průběžných a závěrečných reportů

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání
  • minimálně dva roky zkušeností s koordinací projektů
  • anglický jazyk slovem i písmem
  • znalost práce na PC (Excel, Word, Outlook)

Nabízíme:

  • participaci na jednom z největších vzdělávacích projektů realizovaných v ČR
  • zázemí stabilní neziskové organizace s nadnárodní působností
  • tvořivou práci ve zkušeném týmu
  • prostor pro osobní rozvoj, kreativitu a samostatné myšlení
  • neformální pracovní prostředí v centru Prahy, 25 dnů dovolené
  • práce na 0,7-plný úvazek (dle možností kandidáta), nástup ihned
  • nástupní plat v rozmezí 25-28 000 Kč (dle zkušeností žadatele)

V případě zájmu o nabízenou pozici zašlete motivační dopis (max. 1 stránka), strukturovaný životopis (max. 2 stránky) a kontakty na nejméně tři osoby, které o Vás mohou podat reference, Elišce Kocianové na adresu eliska.kocianova@clovekvtisni.cz, a to do 6.4.2018. Vybrané uchazeče pozveme k osobnímu pohovoru.