Nabízíme školám skupinové i individuální supervize pro vyučující. Domluvte si podporu pro vaši školu!
Publikováno: 23. 8. 2024 Doba čtení: 2 minutyPro tento školní rok posilujeme náš tým supervizorů a supervizorek, kteří mohou být k dispozici vyučujícím v různých částech republiky pro online i prezenční setkávání. Podívejte se na naši nabídku a domluvte si u nás podporu pro pedagogy vaší školy.
V Člověku v tísni dlouhodobě poskytujeme pedagogům a asistentům pedagoga intenzivní podporu v jejich práci prostřednictvím supervizí. Učitelé i asistenti během nich mohou sdílet náročné situace a témata, která ve škole řeší. Supervize umožňují získat v bezpečném prostředí inspiraci a profesní náhled od kolegů i supervizorů a nacházet nové způsoby, jak problematické situace řešit.
Nyní tuto podporu nabízíme školám s vyšším počtem dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí nebo s vyšším počtem ukrajinských dětí – především těm, které se nacházejí v Ústeckém, Středočeském, Karlovarském kraji a v Praze, případně i školám v Jihočeském kraji nebo kraji Vysočina.
Individuální i skupinové supervize poskytujeme zdarma. Nabízíme také možnost zkušební supervize „na ochutnávku“.
Více informací o poskytovaných skupinových i individuálních supervizí si můžete přečíst zde.
Máte zájem o supervizní setkání?
Pokud máte zájem o zprostředkování supervize pro vaši školu zájem, kontaktujte Annu Pošvicovou. S ní se můžete domluvit na termínech i podrobnostech supervizí ve vaší škole:
Co o supervizních setkáních říkají jejich účastníci:
“Pro mě byl obrovský přínos vidět situace očima druhých, vnést do nich více empatie a zkusit se vcítit do druhého. Skvělé.”
“Prvotní impuls a rada supervizorky byla: Nejdřív dejte čas jemu i sobě. Nadechnout se. Promyslet si, co teď a co potom. Nic vám nikam neuteče. Dejte pár vteřin času sobě i dítěti, oběma to jen prospěje. Musím říci, že se mi to osvědčuje i doma.”
“Lektorky nás vedly k tomu, abychom řešili problémy, které jsou k řešení a učili se vypouštět problémy, které nám nepřísluší. Velkou měrou se podílely na tom, že jsem ze školství neodešla, nevzdala jsem to a vydržela jsem.”
“Najednou zjistíte, že kolegové řeší velmi podobné problémy jako vy a naráží na stejné překážky. Máte tak pocit, že v tom neste sami. A to je dobré a důležité.”