Naše projekty v Olomouckém kraji

Publikováno: 15. 11. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Naše projekty v Olomouckém kraji
© Foto: Archiv

V současné době probíhají v rámci činnosti Programů sociální integrace organizace Člověk v tísni v Olomouckém kraji následující regionální projekty:

Projekt Rozšíření služeb SAS a TP na území obcí MAS Hranicko
Projekt je zaměřen na zlepšení socio-ekonomické situace sociálně vyloučených a sociálním vyloučením ohrožených obyvatel obcí sdružených v MAS Hranicko. V rámci poskytování sociálních služeb Terénní programy a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi bude podpořeno 72 osob. Více se dozvíte ZDE.


Projekt Poskytování dluhového poradenství na území obcí TAP Jesenicko
Prostřednictvím realizace projektu budou podpořeny osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách na území obcí, které jsou v okrese Jeseník formou terénního dluhového poradenství. Celkem se jedná o 12 obcí. Jeseník, Bělá pod Pradědem, Česká Ves, Černá Voda, Kobylá nad Vidnavkou, Skorošice, Stará Červená Voda, Vápenná, Velká Kraš, Vidnava, Žulová a Vlčice. Více se dozvíte ZDE.


Projekt Romští lídři – hybatelé změny
Od září tohoto roku zahájí Diecézní charita ostravsko-opavská dvouletý projekt financovaný z Norských fondů pod názvem „Romští lídři – hybatelé změny“. Společně s partnery z řad neziskových organizací (včetně Člověka v tísni), měst a univerzity vytvoří regionální Romskou platformu, která propojí romské lídry vyloučených komunit v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Více informací se dozvíte ZDE.
Autor: Martin Kovalčík

Související články