„Pomáhat druhým je klíčem k dobrému životu“👷🏾

Publikováno: 18. 8. 2022 Doba čtení: 1 minuta
World Humanitarian Day 2022'
© Foto: People in Need

Stát Rakhine je nejzápadnějším státem Myanmaru s přibližně třemi miliony obyvatel. Během roku 2020 byla část těchto obyvatel vysídlena, a to kvůli narůstajícím nepokojům. Konflikt byl sice v roce 2021 zastaven, nicméně 130 000 lidí stále žije v táborech pro vnitřně vysídlené obyvatele. Dalších přibližně 600 000 lidí zůstává ve svých vesnicích bez základních potřeb a možnosti volného pohybu. 

Přírodní katastrofy a ozbrojené konflikty motivovali Kyaw Kyaw Nyein, aby začal pomáhat lidem ve svém okolí. Původně pracoval pro místní myanmarské organizace a později se přidal k Člověku v tísni, kde pomáhal s distribucemi, ať už základních potřeb pro obyvatele nebo zemědělských produktů. Dnes je v našem týmu už tři roky a momentálně je zaměstnán jako WASH Field Facilitator.. Kyaw renovuje stávající latríny, staví nádrže na dešťovou vodu a buduje místa, kde se ženy mohou bezpečně umýt.

“S Člověkem v tísni jsem dostal možnost pomáhat lidem, kteří to nejvíce potřebují.”

Zařízení táborů pro vnitřní uprchlíky jsou zastaralá a byla vybudována pouze provizorně. Navíc většina táborů se nachází v záplavových zónách, což je velký problém především během každoročního období dešťů. Kyaw a jeho kolegové využívají k přepravě hlavně čluny. A to není jediná překážka během cesty, jelikož často platí i další cestovní omezení kvůli politické nestabilitě v regionu Mrauk U.

“Moje žena je na mě hrdá a podporuje mě v práci.”


Kyaw vidí budoucnost v udržitelném rozvoji, který by zajistil práci i vnitřně vysídleným osobám, jež jsou díky ozbrojeným konfliktům a pandemii COVID-19 dlouhodobě bez finančních příjmů.

Autor: Sone AyePyae, Veronika Gabrielová

Související články