Barmské novinky - ŘEŠENÍ PRO FARMÁŘE, KTERÝM ZABRALI PŮDU JE V NEDOHLEDNU

Publikováno: 24. 9. 2014 Doba čtení: 1 minuta
© Foto:

 

Barmská vláda musí řešit žádosti o navrácení půdy farmářů, kterou neprávem zabrala v minulých desetiletích. Po celé zemi je otevřeno na 6000 sporů. Jen v samotném Rangúnu je jich stovky a tisíce postižených. Farmáři nejsou spokojeni s laxností úřadů, které odkládají řešení kompenzací půdy na vládu zvolenou ve volbách příští rok.

Regionální vláda rangúnské divize v srpnu prohlásila, že řešení starých případů konfiskace půdy nebude schopna současná vláda uskutečnit a odkláda je na novou, která vzejde z voleb chystaných v roce 2016.

Ze zabírání půdy profitují ve velkém hlavně komerční a rozvojové projekty spojené se státními investicemi, armádními projekty a kontroverzní podnikatelé spojení s režimem.  Farmáři a aktivisté před rokem podali žádosti o kompenzace za majetek, který jim byl zabaven v průběhu vlády vojenské junty.

Aktivisté v Evropě lobují za to, aby mezinárodní korporátní společnosti podpořili Barmskou vládu v právních a institucionálních reformách, tak aby se dokázala vyrovnat se spáchanými zločiny a předcházela novým.

 

Přečtěte si doporučení pro investice z Evropské Unie, vypracované Altsean Burma a FIDH: http://www.fidh.org/en/asia/burma/14543-burma-fidh-altsean-burma-recommendations-concerning-eu-burma-investment

 

Čtěte i další novinky z Barmy. 

Autor: Barmský program