Děti v Myanmaru se chtějí učit za všech okolností

Publikováno: 17. 2. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Děti v Myanmaru se chtějí učit za všech okolností
© Foto: PIN

Program Člověka v tísni Education in Emergency (EiE) s podporou Myanmarského humanitárního fondu (MHF) a Ministerstva zahraničních věcí České republiky (MZV) poskytuje přístup k lepšímu vzdělání 6 987 dětem ve 44 táborech pro vnitřně vysídlené osoby a zřizuje komunitní školy v 9. obcích státu Kachin v Myanmaru. Ve spolupráci s místní partnerskou organizací DCE-Banmaw pomáhá Člověk v tísni 703 dětem s výukou v komunitních školách.    

Člověk v tísni spolu s Myanmarským humanitárním fondem (MHF) a Ministerstvem zahraničních věcí České Republiky (MZV) odstraňuje překážky, které brání dětem v chození do školy a snaží se zlepšit celkovou kvalitu výuky. 

,,Děti mají právo na vzdělání, chtějí se od nás neustále učit," říká místní učitelka Labya Hkvan Nu. Součástí projektu je i rekonstrukce budov a učeben. Žákům rozdáváme základní školní pomůcky, které umožňují školní docházku všem bez ohledu na ekonomické problémy rodiny. Pořádáme také schůzky s rodiči a pečovateli, na kterých se probírá důležitost vzdělání i jakým způsobem děti ve výuce podporovat. 

Klíčovou součástí projektů EiE (Emergency in Education) je komunikace s místnimi komunitami. Člověk v tísni a jeho partneři za tímto účelem zapojují studenty, rodiče a členy komunity do navrhů a realizace projektů, poskytují školení a podporu všem, kteří děti učí navzdory probíhajícímu konfliktu.  


Autor: Sone AyePyae, Milan Votypka

Související články