Přes 600 balení kojenecké výživy od společnosti Rossmann pomůže nejohroženějším rodinám ve Středočeském kraji.

Publikováno: 9. 12. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Přes 600 balení kojenecké výživy od společnosti Rossmann pomůže nejohroženějším rodinám ve Středočeském kraji.
© Foto: archiv

Koncem listopadu jsme od společnosti ROSSMANN, spol. s r.o. převzali štědrý dar v podobě 607 balení mléčné výživy BEBA pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin. 

V Kladně a dalších místech Středočeského kraje poskytujeme rodinám s dětmi sociálně právní poradenství, doprovody na úřady, dluhové poradenství, doučování či možnost trávit volný čas v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež. Mnohé rodiny žijí v neutěšených podmínkách ubytoven, nízké příjmy a krátkodobé zaměstnání, o které navíc v mnoha případech během covidové krize přišly, jim neumožňují kupovat dětem kvalitní stravu odpovídající jejich věku. 

Matky těchto dětí většinou nekojí, nebo přestávají kojit po několika měsících z důvodu velkého počtu dalších sourozenců v rodině, zdravotním omezením, či nestabilní rodinné situaci. V několika případech naši terénní pracovníci zaznamenali u matek ve finanční nouzi krmení dítěte roztokem z vody a mouky. Kojenecké mléko tak výrazně pomůže potřebným rodinám s řádnou výživou těch nejmenších, které se potýkají s následky současné covidové krize. 

Děkujeme!Autor: ČvT

Související články