...Načítání formuláře...
Liberec

Liberec

Naše liberecká pobočka zaměřená na programy sociální integrace vznikla v roce 2002, kdy na Liberecku začalo působit několik terénních pracovníků. Prvními místy našeho působení byly Chrastava, Mimoň, Liberec a Nové Město pod Smrkem. Již od počátku našeho působení bylo patrné, že pouze terénní programy nejsou pro obyvatele kraje dostačující, proto jsme se snažili naší působnost rozšířit.

Podpora dospělých

V současnosti působíme v rámci individuálního, rodinného a dluhového poradenství především v Liberci, Hrádku nad Nisou, Frýdlantu, Ralsku a Novém městě pod Smrkem. Nejčastěji pomáháme řešit problémy spojené s bydlením, zaměstnáním a dluhy, pomáháme také při kontaktu s úřady. Od roku 2016 jsme začali provozovat resocializační programy pro dospělé osoby s trestní minulostí.

Podpora dětí

Velkou část naší energie věnujeme dětem a mladým lidem. Pro ty nejmenší provozujeme dva předškolní kluby (Liberec, Ploužnice), ve kterých se děti připravují na úspěšný vstup na základní školu. Těm, které již do školy chodí a potřebují z určitých důvodů podpořit, nabízíme individuální doučování. A pro ty nejstarší je tu kariérní poradenství. Kromě toho provozujeme v Liberci nízkoprahový klub pro děti a mládež, který tvoří bezpečné místo nejen pro trávení volného času, ale je zde také prostor pro přípravu do školy či řešení osobních záležitostí.

Provoz sociálních služeb Terénní programy, Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež a Odborné sociální poradenství je v roce 2017 finančně podpořen Libereckým krajem.

Provoz sociálních služeb Terénní programy, Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež a Odborné sociální poradenství je v roce 2017 finančně podpořen Statutárním městem Liberec.

Adresy našich kanceláří:

  • Tatranská 597, Liberec III-Jeřáb
  • Václavská 471, Hrádek nad Nisou
  • Děkanská 74, Frýdlant
  • Jindřichovická 146, Nové Město pod SmrkemCelý text Méně textu

Jak pomáháme

Novinky

Hudební dílna

Hudební dílna

Panenka Persona doll  v Předškolním klubu

Panenka Persona doll v Předškolním klubu

Podpora vzdělávání ve Frýdlantu

Podpora vzdělávání ve Frýdlantu

VDECHNI ŽIVOT SÍDLÁKU vol. 2

VDECHNI ŽIVOT SÍDLÁKU vol. 2

Víte jistě, jakou máte zdravotní pojišťovnu?

Víte jistě, jakou máte zdravotní pojišťovnu?

Tak lze také pomoci

Tak lze také pomoci

Další články